Wpisy z Lipiec, 2010

Rudbekia, czyli piękne, duże, żółte kwiaty na lato

07.08.10

Dzisiejszy wpis chciałbym poświęcić tym wspaniałym kwiatom, jakimi są Rudbekie. Każdego lata można spotkać je w wielu ogrodach, mniejszych lub większych. Jest to bardzo ładna, łatwa w uprawie roślina o dość dużych rozmiarach, a co za tym idzie, również dużych ozdobnych kwiatach. Czytaj dalej »

Nawożenie trawnika

07.07.10

Nawożenie trawnika to trzeci po „podlewaniu trawnika latem” i „koszeniu trawnika latem” wpis z serii porad mających na celu przekonanie ludzi do utrzymania trawników w odpowiedniej kondycji. Wielu ogrodników nawet sobie nie zdaje z tego sprawy, jak ładny trawnik wpływa na ogólny wygląd całego ogrodu. Czytaj dalej »

Koszenie trawnika latem

07.06.10

Wczoraj dodałem wpis „podlewanie trawnika latem” i opisałem tam wskazówki co do tej czynności. Jednak nie możemy zapominać o innej bardzo ważnej rzeczy, jeżeli chodzi o pielęgnację trawników. Podlewając regularnie i dbając jak należy, trawa w naszym ogrodzie będzie rosła bardzo szybko. Co za tym idzie, trzeba ją regularnie kosić. Czytaj dalej »

Podlewanie trawnika latem

07.05.10

Jest lato, na dworze upał i słońce. Przechadzając się po osiedlach z domami jednorodzinnymi od czasu do czasu widzę przesuszone trawniki. Nie pozwólmy na to!

zielony trawnik, podlewanie trawnika

źródło: flickr.com

Czytaj dalej »

Zdjęcia moich kwiatów

07.02.10

Z powodu braku czasu od bardzo dawna nie dodawałem wpisów na tym blogu. Mam jednak nadzieję, że teraz zacznie się trochę luźniejszy okres i będę mógł to nadrobić z nawiązką! Otóż oprócz tego, że zaczynam wzmożone prace nad nowymi wpisami, zaczynam dodawać zdjęcia do galerii zdjęć. Będę w niej umieszczał wszystkie fotki jakie uda się zrobić moim roślinom i nie tylko. Galeria będzie prowadzona w trzech językach (mam nadzieję, że tłumacz spisze się dobrze). Czytaj dalej »