Amarylis odmiany

10.11.12

Amarylis jest jednym z najpiękniejszych kwiatów cebulkowych, które uprawiane są w donicach w naszych domach. Mogą wytwarzać przeróżne kolory, a także mieszanki barw. Poszczególne odmiany różnią się również między sobą wysokością, ilością wypuszczanych łodyg, a także liczbą kwiatów na każdej z nich. Dziś postanowiliśmy opisać kilka najciekawszych odmian, aby przybliżyć Państwu nieco tematykę amarylisów.

Amarylis ‘Red Lion’ – uznawany chyba za klasyk z tego gatunku. Cebule wypuszczają przeważnie dwie, średniej wielkości łodygi, na których umieszczone są cztery czerwone kwiaty z żółtymi pręcikami, skierowane w różne strony świata.

Amarylis ‘Dancing Queen’ – odmiana, która na jednej łodydze potrafi wytworzyć bardzo dużo kwiatów. Płatki mają kolor biały z charakterystycznymi „rumieńcami” pomarańczowo-czerwonymi i są gęstsze niż u poprzedniczki.

Amarylis ‘Minerva’ – ta odmiana wytwarza pojedyncze kwiaty na każdej łodydze. Kwiaty czerwone z białą pręgą przez środek każdego liścia. Charakterystyczne są tutaj ciemnozielone i błyszczące liście, które tworzą niejako rozetę kontrastującą z samymi kwiatami. Całość prezentuje się znakomicie.

Amarylis ‘Hercules’ – odmiana o 3 – 4 dużych kwiatach na każdej łodydze. Płatki mają kolor różowo-łososiowy, z żółtawą nasadą.

Amarylis ‘Lady Jane’ – odmiana polecana dla początkujących, gdyż jest odporna na choroby i dość łatwa w uprawie. Kwiaty są pełne i mają kolor pomarańczowo-łososiowy, trochę jaśniejszy, kremowy u nasady.

Amarylis ‘Double Flowering Red’ – ta odmiana charakteryzuje się pełnymi, czerwonymi kwiatami.

Amarylis ‘Nymph’ – bardzo urokliwa i elegancka odmiana. Wytwarza duże, pełne kwiaty w kolorze biały z jasnymi czerwonymi paskami. Doskonale prezentuje się z rozetą swoich zielonych liści.

Tagi: , , , , , , , , ,

Zostaw odpowiedź