Architekt zieleni – pomoże zaplanować ogród

04.15.10

Architekt zieleni to w ostatnim czasie bardzo popularna funkcja. Coraz więcej ludzi chce mieć przepięknie i profesjonalnie zaprojektowany ogród, lecz nie zawsze się na tym zna, nie ma czasu lub chce po prostu powierzyć to zadanie komuś kto zajmuje się tym zawodowo.

W takich przypadkach naprzeciw nam wychodzą tak zwani architekci zieleni. Funkcja ta (a może tylko nazwa, być może wcześniej nazywało się to inaczej) powstała całkiem niedawno. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie mógł sobie wyobrazić, jak bardzo ekskluzywnie można urządzić ogrody, jakie egzotyczne rośliny można w nim zasadzić, a także jakie bogate kombinacje z kwiatów ogrodowych można ułożyć.

Gdzie można znaleźć architekta zieleni?

Internet jest bogaty w oferty tego typu. Jest chyba najlepszym źródłem informacji o wszelkiego rodzaju usługach w tym o projektowaniu ogrodu. Znajdziemy architektów z każdego zakątka kraju. W jednym z popularnych katalogów firm (jeżeli ktoś chce adres, proszę pisać w komentarzu), zapisanych jest ponad 900 takich wpisów.

Ile kosztuje zaprojektowanie ogrodu?

Nie jest to tania impreza. Projekty ogrodów mają ceny podobne do projektów domu. Najtańsze i najprostsze można dostać od około 1000 zł. Oczywiście im ogród jest większy, im bardziej oryginalny, szczegółowy i dokładny projekt chcemy dostać, ceny rosną dość szybko. Mówimy tutaj o samym projekcie. Wykonanie ogrodu to już bajka raczej dla ludzi o grubym portfelu. Za zaprojektowanie i wykonanie projektu dla ogrodu o powierzchni około 1000 metrów kwadratowych zapłacimy tyle co za mały samochód.

Tagi: , , , ,

Zostaw odpowiedź