Bieluń choroby, datura choroby

09.30.10

Tym razem zajmiemy się bardzo ważnym elementem dotyczącym prawidłowej uprawy bielunia, czyli jego chorobami i szkodnikami. Zawsze, jeżeli zauważymy jakieś niepokojące objawy na naszej daturze, musimy natychmiast podjąć kroki w celu ich zwalczenia. Choroby i szkodniki nie często pojawiają się na tym kwiatku, ale mimo wszystko należy uważać.

Żółknięcie liści bielunia

Najczęściej spotykanym objawem nieprawidłowego rozwoju bielunia jest żółknięcie jego liści. Najczęściej oznacza to niedobór potasu, który w bardzo łatwy sposób można uzupełnić stosując odpowiednie nawozy.

Osłabienie liści bielunia

To również nie jest choroba, tylko niedobór wody. Pamiętajmy, iż bielunia należy bardzo intensywnie podlewać, jeżeli chociaż raz o tym zapomnimy (zwłaszcza w ciepłe dni), może to powodować owe osłabienie i zmarnienie liści. Należy takiej roślinie jak najszybciej dostarczyć dużo wody.

Szary nalot na roślinie

Najprawdopodobniej jest to szara pleść, która rzadko atakuje daturę, aczkolwiek może występować. W takim przypadku należy jak najszybciej wybrać się do sklepu ogrodniczego i zakupić specjalny oprysk, przeciwko tym grzybom. Porażone części należy natychmiast usunąć i spalić

Drobne, żółte plamki na liściach.

Mogą one oznaczać przędziorka, który zaatakował naszego bielunia. W tym przypadku również konieczne są opryski, a także usunięcie wszystkich liści spod rośliny.

Są to najczęściej spotykane choroby bielunia. Jeżeli Twój okaz męczy coś innego, napisz do mnie, a będziemy identyfikować chorobę. Zapraszam również do czytania innych poradników dotyczących bielunia: bieluń – datura, bieluń uprawa, datura uprawa, bieluń zimowanie, datura zimowanie, a także tych, które ukażą się w niedługim czasie: bieluń właściwości trujące oraz bieluń rozmnażanie.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jedna odpowiedź dla “Bieluń choroby, datura choroby”

  1. Hanna napisał :

    Mam w pracy bielunia w dużej donicy miesiąc temu pięknie zakwił a gdy wystawiłam na taras liście zaczęły mu się robić biało szare jak gdyby papierowe, skręcają się i opadają jaka może być tego przyczyna. Szkoda żeby się zmarnował bo jest to piękny krzew do którego mam dużo sentymentu. poradzcie co zrobić aby wrócił do kwitnienia i pięknych liści ? Pozdrawiam i dziękuję za radę. Hanna

Zostaw odpowiedź