Bieluń uprawa, datura uprawa

09.30.10

Kolejny wpis poświęcony przepięknej roślinie, jaką jest bieluń. Tym razem zajmiemy się uprawą bielunia. Przeglądając Internet, można bardzo często znaleźć wątpliwości, szczególnie młodych ogrodników, dotyczące datury. Warto się zapoznać z warunkami uprawy, gdyż pozwoli to uzyskać niesamowite, przeogromne okazy, o bardzo licznych kwiatach.

Bieluń jest rośliną, która uwielbia stanowiska jasne, jednak musimy uważać z przesadnym wystawianiem go na palące słońce (trzeba go wtedy dużo częściej podlewać). Gleba musi być żyzna i próchnicza. Podlewamy go bardzo obficie.

W takich warunkach nasz bieluń będzie rósł bardzo szybko, i obficie kwitł. Łączy się to zatem z koniecznością regularnego przesadzania go do większych doniczek, gdyż bardzo szybko jego korzeniom robi się ciasno.

Nie wolno również zapominać o regularnym dokarmianiu rośliny. Czynimy to nawozem wieloskładnikowym, do roślin kwitnących lub specjalnym nawozem dla datury. Sprawi to, że kwitnienie będzie jeszcze bardziej obfite i dużo dłuższe.

Już niedługo pojawią się kolejne artykuły z serii wpisów o bieluniu: bieluń zimowanie, bieluń choroby, bieluń właściwości trujące oraz bieluń rozmnażanie. Ponadto zapraszam do czytania poprzedniego wpisu, gdzie znajduje się ogólny opis bielunia. Wszystkie te wpisy razem dadzą szeroki pogląd na tę roślinę i pozwolą na bezpieczną i prawidłową jej uprawę.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jedna odpowiedź dla “Bieluń uprawa, datura uprawa”

  1. Bieluń choroby, datura choroby | Kwiaty Ogrodowe napisał :

    […] Zapraszam również do czytania innych poradników dotyczących bielunia: bieluń – datura, bieluń uprawa, datura uprawa, bieluń zimowanie, datura zimowanie, a także tych, które ukażą się w niedługim czasie: […]

Zostaw odpowiedź