Bieluń właściwości trujące, datura trujący

09.30.10

Jak bardzo często się słyszy, bieluń wykazuje właściwości trujące, a także zawiera związki, które mogą źle wpływać na nasze zdrowie. Jest to dobry temat, by zająć się nim w kolejnym wpisie dotyczącym tych wspaniałych kwiatów, jakimi są datury.

Związki czynne bielunia zawierają substancje psychoaktywne, które mogą powodować halucynacje, które nie są przyjemne. Ponadto mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a także śmiertelne. Osobę, która zatruła się związkami zawartymi w tej roślinie, powinno się jak najszybciej odwieźć do szpitala. Dlatego też nie wolno spożywać i palić żadnych części rośliny.

Dodatkowymi objawami przy zatruciu związkami zawartymi w bieluniu to: zaczerwienienie skóry, omamy, senność, zdezorientowanie, rozszerzenie źrenic, przyśpieszenie oddechu, podwyższona temperatura, a czasem nawet drgawki.

Przede wszystkim powinniśmy na dzieci, które nieświadomie mogą wchłonąć (lub po prostu zjeść) trujące środki.

Zapraszam również do czytania pozostałych artykułów dotyczących bielunia: Bieluń, datura, bieluń uprawa, datura uprawa, bieluń zimowanie, datura zimowanie, bieluń choroby, datura choroby, bieluń rozmnażanie.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zostaw odpowiedź