Bieluń zimowanie, datura zimowanie

09.30.10

Zajmijmy się kolejnym aspektem z życia bielunia, czyli zimowaniem tej rośliny. Tylko okazy, które przetrwały zimę w dobrej formie, będą mogły zaskoczyć nas w niedługim okresie piękną zielenią liści, a latem obsypią się dziesiątkami egzotycznych kwiatów. Pamiętajmy, że datury nie możemy na zimę pozostawić samej sobie.

Kiedy roślina już przekwitnie i opadną jej liście, musimy zabrać się za jej przycięcia. Pamiętajmy, że tniemy tylko duże okazy bielunia i wycinamy pędy, które należą do strefy wzrostowej rośliny. Innymi słowy wycinamy pędy, które znajdują się wyżej, niż drugie rozwidlenie datury. Małych roślin nie musimy wcale ciąć przed zimą.

Tak przygotowane okazy przechowujemy w pomieszczeniu o temperaturze około 12-13 stopni. Jednocześnie nie może być ono zbyt wilgotne (w przeciwnym wypadku musimy zastosować opryski przeciwgrzybicze, by nie czepiały się jej choroby w czasie zimowania). Zimą nie musimy podlewać, ani dokarmiać datury.

Już wkrótce pojawią się kolejne wpisy dotyczące tej przepięknej rośliny, a dotyczyć będą: bieluń choroby, bieluń właściwości trujące, bieluń rozmnażanie. Zapraszam również do czytania poprzednich powiązanych wpisów: Bieluń – datura oraz Bieluń uprawa, datura uprawa.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Zostaw odpowiedź