Gwiazda betlejemska, Poinsecja – odmiany

10.10.12

Gwiazda betlejemska w swoim pierwotnym środowisku miała ciemnozielone liście dolne oraz intensywnie czerwone liście okalające kwiaty. Z czasem jednak, kiedy ludzie udomowili sobie tę roślinę, sprzedawcy postanowili urozmaicić trochę Poinsecję, dzięki czemu dziś możemy przebierać pośród dziesiątek odmian. Kilka najciekawszych postanowiliśmy wypisać na dole.

Premium – jest najczęściej spotykana w kwiaciarniach, a nawet na straganach (których w zimie powinniśmy unikać, jeżeli chodzi o kupno Gwiazdy betlejemskiej). Może mieć różne kolory: różowe, kremowe, białe, a także dwukolorowe mieszanki tych barw.

Freedom – odmiana, która występuje w kolorach czerwonym oraz pomarańczowym. Zakwita dość wcześnie, w porównaniu do innych okazów.

Prestige – odmiana, która polecana jest w miejscach narażonych na łamanie pędów, gdyż jest znacznie wytrzymalsza od poprzedniczek. Liście są ciemne, a przykwiatki błyszczące.

Winter Rose – odmiana w kolorach czerwonym i białym. Liście otaczające kwiaty ułożone są bardzo charakterystycznie, przypominając trochę otwarty kwiat róży.

Primero – odmiana polecana w miejscach, gdzie okresowo występuje znaczne podwyższenie temperatury.

Jester – odmiany przeważnie czerwone, ale mogę też być dwubarwne. Liście skierowane są ku górze, co jest elementem charakterystycznym tej odmiany.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Zostaw odpowiedź