Gwiazda Betlejemska wymagania, pielęgnacja i zimowanie

10.09.12

Aby nasza Gwiazda Betlejemska zdrowo rosła i długo cieszyła nasze oko, jesteśmy zmuszeni zapewnić jej odpowiednie warunki uprawy. Wymagań na kilka, ale raczej łatwych do spełnienia. Przede wszystkim zwracamy uwagę na ogólny stan zdrowia rośliny podczas jej zakupu. Liście nie mogą być połamane, ani przemarznięte.

Z racji, iż Gwiazda Betlejemska jest rośliną dość kruchą i łatwo się łamie, szczególną uwagę zwracamy podczas jej transportowania. Po przyniesieniu do mieszkania, znajdujemy jej miejsce jasne, dobrze oświetlone, ale nienarażone na działanie bezpośrednich promieni słonecznych. Temperatura powinna zawierać się mniej więcej pomiędzy 18, a 21 stopni, a więc dobrze sprawuje się raczej w tak zwanej temperaturze pokojowej.

Gleba, w której rośnie Gwiazda Betlejemska nigdy nie może być całkowicie przesuszona. Podlewamy ją regularnie, raczej dość często. Co 12 – 15 dni do wody dodajemy płynny nawóz, dzięki czemu będziemy mogli dłużej cieszyć się pięknem tego okazu, a jego liście będą jeszcze lepiej wybarwione. Gwiazda Betlejemska jest rośliną, która straci swoje ozdobne, kolorowe liście, jeżeli przypadkiem lub specjalnie utniemy jej kwiat, zatem nigdy tego nie robimy.

Po przekwitnieniu należy zmniejszyć ilość dostarczanej wody i wrócić do normalnego podlewania dopiero po przycięciu Gwiazdy. Bardzo trudno jest doprowadzić ją do ponownego kwitnienia, dlatego też roślina ta jest często traktowana jako ozdoba jednoroczna.

Tagi: , , , , , , , ,

Jedna odpowiedź dla “Gwiazda Betlejemska wymagania, pielęgnacja i zimowanie”

  1. Gwiazda betlejemska rozmnażanie | Kwiaty Ogrodowe napisał :

    […] poprzednich artykułach zajmowaliśmy się uprawą, pielęgnacją oraz zimowaniem Gwiazdy betlejemskiej, a także ogólnymi informacjami o tym kwiatku. Dzisiaj postanowiliśmy w skrócie omówić, w jaki […]

Zostaw odpowiedź