Jak przygotować oczko wodne na zimę?

09.15.10

Okres jesieni jest ostatnim momentem, kiedy możemy zabezpieczyć nasze oczko wodne na zimę. W tym celu musimy przeprowadzić serię zabiegów, które mają na celu prawidłowe przezimowanie rosnących w nim roślin, a także pływających tam ryb.

Przede wszystkim, kiedy temperatura zaczyna się obniżać, wszystkie ryby egzotyczne przenosimy do akwarium. W oczku wodnym nie mają one szans na przeżycie. Te, które pozostaną, musimy regularnie dokarmiać.

Jesienią, gdy zaczynają z drzew spadać liście, musimy odpowiednio zabezpieczyć nasz wodny zbiornik, by jak najmniej ich wpadło do środka. Możemy to uczynić poprzez rozciągnięcie specjalnej siatki, która będzie wszystkie liście wyłapywała.

Przed okresem zimowym musimy wymontować cały sprzęt z oczka wodnego i zakonserwować go przed zimą.

Jesienią oraz zimą, ilość światła, jakie dociera do naszych roślin jest już dużo mniejsza, dlatego też warto jest wieczorami doświetlać oczko wodne.

Ponadto w czasie mrozów, musimy pamiętać o wymianie gazowej, pomimo lodu na powierzchni. Dobrze jest umieścić pływające krążki, które będą zapobiegać całkowitemu zamarznięciu lub pionow wiązki słomy, która będzie przepuszczała tlen do środka.

Tagi: , , , , , ,

Zostaw odpowiedź