Kiedy sadzić cebulki tulipanów i krokusów?

09.20.10

Dziś odpowiedź na kolejne pytanie zadane mailowo przez jednego z użytkowników strony Kwiaty Ogrodowe:

Moje pytanie będzie dotyczyło sadzenia krokusów i tulipanów. Otóż, kiedy sadzimy cebulki tulipanów i krokusów? Jaka pora jest do tego najodpowiedniejsza?

Temat sadzenia cebulek kwiatowych na tej stronie był poruszany już wielokrotnie, np. w tematach: Jakie cebulki kwiatowe sadzimy jesienią?, Tulipany cebulki – jak sadzić?

Najodpowiedniejszą porą do sadzenia cebulek kwiatowych tych roślin jest jesień, a dokładniej przełom września oraz października. Musimy jednak również zwracać uwagę na pogodę na najbliższe dni. Nie możemy tego zrobić za późno, gdyż nadchodzące mrozy, mogą przeszkodzić w odpowiednim przygotowaniu się cebulek do zimy.

Mam nadzieję, że ta odpowiedź jest wystarczająca.

Przypominam również, że każdy może zadać swoje pytanie poprzez tę stronę: Porady ogrodnicze.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Jedna odpowiedź dla “Kiedy sadzić cebulki tulipanów i krokusów?”

  1. Drzewka owocowe napisał :

    Cebulki tulipanów można posadzić w gruncie i dodatkowo dobrze okryć korą lub stroiszem na zimę.
    Delikatniejsze odmiany trzeba koniecznie wsadzić do doniczek i umieścić w chłodnym pomieszczeniu gdzie temperatura nie spada poniżej minus 3-4 stopni Celsjusza.
    Takie zadoniczkowane cebule można wykorzystać do dekoracji mieszkań. Wystarczy w końcu lutego przenieść je w nieco cieplejsze miejsce, a kiedy pojawią się pierwsze pędy postawić na chłodnym parapecie. Rośliny zakwitną dużo wcześniej niż inne cebulowe w ogrodzie. Po kwitnieniu można je śmiało posadzić na rabacie.

Zostaw odpowiedź