Koszenie trawnika latem

07.06.10

Wczoraj dodałem wpis „podlewanie trawnika latem” i opisałem tam wskazówki co do tej czynności. Jednak nie możemy zapominać o innej bardzo ważnej rzeczy, jeżeli chodzi o pielęgnację trawników. Podlewając regularnie i dbając jak należy, trawa w naszym ogrodzie będzie rosła bardzo szybko. Co za tym idzie, trzeba ją regularnie kosić.

Optymalnymi odstępami między koszeniami są przerwy po 7-10 dni w miejscach, gdzie trawnik rośnie szybciej, oraz 12-15 dni w miejscach wolniejszego wzrostu.

Wysokość koszenia to około 6 centymetrów. Zbyt nisko wykoszony trawnik może nam przysychać, marnieć i obumierać miejscami. Nie wygląda to efektownie, dlatego czasami zalecane jest nawet wyższe koszenie w okresach suszy.

Unikajmy również koszenia płaskich i równych terenów kosami spalinowymi. Efekt jest dużo gorszy niż „tradycyjną”, jeżdżącą kosiarką do trawy, gdyż rzadko komu udaje się to idealnie równo.

Tagi: , , , , , ,

Jedna odpowiedź dla “Koszenie trawnika latem”

  1. Nawożenie trawnika | Kwiaty Ogrodowe napisał :

    […] trawnika to trzeci po „podlewaniu trawnika latem” i „koszeniu trawnika latem” wpis z serii porad mających na celu przekonanie ludzi do utrzymania trawników w odpowiedniej […]

Zostaw odpowiedź