Ogrodnictwo się rozwija

04.08.10

Siedząc sobie dzisiaj, jak zwykle przed komputerem, jednym okiem oglądając galerie kwiatów, drugim telewizję, ujrzałem ciekawy reportaż. W jednym z programów informacyjnych (nie chcę tutaj robić niepotrzebnej reklamy), usłyszałem iż w Polsce ogrodnictwo rozwija się w bardzo szybkim tempie.

Według podanych tam danych każdy Polak wydaje średnio, rocznie około 80 dolarów na artykuły ogrodniczce. Jest to kwota wysoka zważając, że duża część ludzi nie interesuje się tym hobby wcale. Wspomniane były również dwie rzeczy, które postanowiłem opisać w swoich dwóch kolejnych artykułach.

Po pierwsze mówiono o architektach zieleni. Są to ludzie wykształceni w kierunku projektowania ogrodów i zajmujący się tym zawodowo. Według podanych w reportażu danych, prawie wszystkie nowopowstałe ogrody projektowane są przez zawodowców.

Po drugie pokazywano wysadzanie całkiem dużych drzew. Kilkumetrowe sztuki sadzone były do nowych ogrodów. Koszt takiej usługi nie jest mały, a mimo to wielu ludzi na to się decyduje. Pozwala to na cieszenie się pięknym, dojrzałym ogrodem od samego początku jego działalności.

Już niedługo powyższe tematy poruszę ponownie i znacznie rozwinę :)

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź