Podlewanie trawnika latem

07.05.10

Jest lato, na dworze upał i słońce. Przechadzając się po osiedlach z domami jednorodzinnymi od czasu do czasu widzę przesuszone trawniki. Nie pozwólmy na to!

zielony trawnik, podlewanie trawnika

źródło: flickr.com

Należy pamiętać, aby trawnik latem podlewać regularnie, codziennie. Podstawowe zasady podlewania trawników to:

 • Podlewamy wcześnie rano, gdy słońce nie zdążyło jeszcze dobrze dopiec lub o zmierzchu, kiedy już tak nie grzeje.
 • Najwięcej wody potrzebują trawniki wysiane w tym roku, oraz trawniki młode. O te trawniki dbamy najbardziej, gdyż odwdzięczać się nam będą przyjemnymi, żywymi odcieniami zieleni.
 • Jeżeli wyjeżdżamy, a nie chcemy, aby nasz trawnik się zmarnował, możemy poprosić o podlewanie podczas naszej nieobecności sąsiada lub znajomych.
 • Części trawnika, które już nam pożółkły musimy podlać go bardzo obficie, ale delikatnym strumieniem wodnym.
 • Bardzo dobre jest stosowanie nawozów do trawników, co sprawi efektowniejszym nasze podlewanie i starania.

Osoby, które mogą sobie na to pozwolić i nie lubią podlewać trawników ręcznie, mogą zainstalować w ogrodzie specjalny system nawadniający. Wtedy podlewane będą regularnie nie tylko trawniki, ale wszystkie rośliny w ogrodzie. Jednak wielu ogrodników uwielbia osobiście postać z wężem ogrodowym i nawadniać swoje trawniki – zajęcie przyjemne i relaksujące.

Tagi: , , ,

2 Odpowiedzi dla “Podlewanie trawnika latem”

 1. Koszenie trawnika latem | Kwiaty Ogrodowe napisał :

  […] dodałem wpis „podlewanie trawnika latem” i opisałem tam wskazówki co do tej czynności. Jednak nie możemy zapominać o innej bardzo […]

 2. Nawożenie trawnika | Kwiaty Ogrodowe napisał :

  […] trawnika to trzeci po „podlewaniu trawnika latem” i „koszeniu trawnika latem” wpis z serii porad mających na celu przekonanie ludzi do […]

Zostaw odpowiedź