Rośliny do miejsc zacienionych – rośliny cieniolubne

02.25.11

Już niedługo przyjdzie wiosna, czyli okres, w którym należy się zastanawiać, jakie rośliny chcemy mieć w swoim ogródku. Nie wszyscy jednak mają możliwość wybrać sobie dowolne kwiaty. Niektórzy ogrodnicy, z racji usytuowania swojego zielonego zakątka, muszą szukać przede wszystkim okazów, które nadają się do siania lub sadzenia w miejscach zacienionych. Dziś chciałbym kilka takich roślin przedstawić.

Fiołki – rośliny, które dobrze radzą sobie w miejscach zacienionych. W sklepach ogrodniczych mamy do wyboru ogromną ilość odmian tej rośliny, zarówno kolorystycznych, jak również wysokościowych i pokrojowych.

Serduszka wspaniała – nadaje się do miejsc lekko cienistych. Roślina o pokroju płożącym, której długi pędy pokryte są wydłużonymi, zielonkawymi liśćmi, a kwiaty mają kształt serca i purpurowy kolor.

Konwalie – rośliny znane każdemu ogrodnikowi. Tolerują różne stanowiska, ale najlepiej czują się w półcieniu. Charakterystyczne, białe, drobne, dzwonkowate kwiaty, wyrastające z pędu umieszczonego w kącikach długich, zielonych liści.

Tawułki – mogą być stosowane do miejsc cienistych oraz półcienistych. Główną ozdobą są wiechowate, długie kwiatostany, których kolor zależy od konkretnej odmian.

Barwinek – ciekawa roślina, której ozdobą są zarówno zielone liście, jak również niebieskawo-fioletowe kwiaty.

Języczka pomarańczowa – wyższa od poprzednich gatunków, roślina o bardzo ciekawych, koszyczkowych kwiatostanach w kolorze pomarańczowym.

Bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu na szukanie i dobieranie odmian roślin cieniolubnych do swojego ogrodu, jest zastosowanie mieszanki roślin cieniolubnych. Dzięki temu mamy pewność, że rośliny będą dobrze sprawowały się na naszym zacienionym ogrodzie.

Tagi: , , , , ,

Zostaw odpowiedź