Rudbekia, czyli piękne, duże, żółte kwiaty na lato

07.08.10

Dzisiejszy wpis chciałbym poświęcić tym wspaniałym kwiatom, jakimi są Rudbekie. Każdego lata można spotkać je w wielu ogrodach, mniejszych lub większych. Jest to bardzo ładna, łatwa w uprawie roślina o dość dużych rozmiarach, a co za tym idzie, również dużych ozdobnych kwiatach.

Rośliny te przede wszystkim uprawiane są jako ozdoba ogrodów, ale bardzo często spotyka się je również jako kwiat cięty, w wazonach.

Rudbekia dorasta nawet do 75cm wysokości. Kwiaty również są duże, nawet do kilkunastu centymetrów średnicy. Składają się z brązowego środka oraz języczkowatych płatków w kolorze intensywnie żółtym. Liście natomiast zielone, o jajowatym kształcie.

Teraz kilka, a właściwie tylko dwa zdania o uprawie tej rośliny. Rudbekia jest jedną z łatwiejszych w uprawie roślin letnich, może rosnąć praktycznie wszędzie, lecz preferuje stanowiska słoneczne. Od czasu do czasu, w przypadku braku opadów, należy ją samemu podlać. Tak uprawiana będzie nas cieszyła swoimi kwiatami od lipca do końca lata, a nawet przez pierwszą część jesieni.

Tagi: , , , , , ,

Zostaw odpowiedź