Tulipany cebulki – jak sadzić?

08.20.10

Przede wszystkim trzeba odnaleźć odpowiednie miejsce dla naszych tulipanów. Pierwszym kryterium jest ilość docierającego światła oraz promieni słonecznych. Tulipany uwielbiają miejsca słoneczne. Gleba powinna być żyzna, może być miękka, dobrze gdy jest przepuszczalna i próchnicza. Przed posadzeniem cebulek tulipanów glebę koniecznie spulchniamy.

Kolejnym etapem jest wybór cebulek tulipanów. Ja osobiście kieruje się przede wszystkim dwoma kryteriami. Po pierwsze wybieram cebulki tulipanów, które mi się najbardziej podobają (najpiękniejsze tulipany, jakie hodowałem u siebie opisywałem już wcześniej). Gdy mam wybrane już odmiany, sprawdzam, czy cebulki nie są podgnite, poobijane lub pokaleczone.

Kiedy przyjdzie już odpowiedni czas, czyli przełom wrześnie oraz października, zabieramy się za sadzenie tulipanów. Jak głęboko sadzić cebulki kwiatowe, nie tylko tulipanów, opisywałem również już w poprzednich artykułach.

Po posadzeniu, cebulki podlewamy. Ziemię utrzymujemy lekko wilgotną nawet do czasów pierwszych przymrozków. Kiedy przyjdzie zima, możemy miejsce, gdzie znajdują się cebulki naszych tulipanów przykryć słomą, korą lub torfem, aby w razie bardzo dużych mrozów nie przemarzły.

Tagi: , , , , , , , , ,

Jedna odpowiedź dla “Tulipany cebulki – jak sadzić?”

  1. Tulipany – gęstość sadzenia i zmiana cech | Kwiaty Ogrodowe napisał :

    […] Więcej o sadzeniu tulipanów można przeczytać we wpisie: tulipany cebulki – jak sadzić? […]

Zostaw odpowiedź